Mapa serwisu

Jesteś tutaj:

   

Akryl w gabinecie pedicure

Zastosowanie akrylu w gabinecie pedicure

Paznokcie w kolorze skóry, przezroczyste , jedwabiście błyszczące są ozdobą stopy. Całkiem inaczej wygląda sytuacja, gdy codzienne obciążenia i schorzenia szkodzą paznokciom.
Chore paznokcie u stóp to nie tylko problem kosmetyczny. Mogą one doprowadzić do poważnych ograniczeń w chodzeniu i dotkliwie zakłócić nasze dobre samopoczucie.

Paznokcie u stóp rosną dwa razy wolniej niż u rąk, zdrowy paznokieć potrzebuje ok. sześciu miesięcy na całkowitą odnowę. Jeśli w fazie wzrostu występują jakieś zakłócenia, jak np. uderzenie, choroba, stały ucisk, to również ma wpływ na wygląd oraz wzrost paznokcia.

Wrastające paznokcie

Wrastające paznokcie i związane z tym zgrubienia oraz stan zapalny wału paznokciowego należą do częstych dolegliwości, z którymi zgłaszają się klientki do gabinetów pedicure’u. Zdrowy paznokieć rośnie prosto, zaś w tym przypadku krawędzie paznokcia wbijają się w miękką tkankę, co wywołuje odczyn zapalny w obrębie wału paznokciowego i nadmierny wzrost tkanki otaczającej. Dotyczy to najczęściej paluchów. Przyczyną jest stały ucisk paznokcia na wał paznokciowy spowodowany najczęściej przez nieprawidłowe ustawienie stopy, niewygodne obuwie, niewłaściwe obcinanie paznokci, podeszły wiek, zaniedbania higieniczne, wady stóp.

Pomoc pedicurzystki

Pomoc pedicurzystki polega na częściowym wycięciu wrastającej części paznokcia i w zależności od stopnia uszkodzenia tkanki i głębokości zastosowaniu tamponady, korekcji akrylem lub założeniu klamry korygującej. Tamponowanie paznokcia należy zastosować w przypadku wrastania bez stanu zapalnego, gdy opuszek mocno zasłania wrośnięty paznokieć. Tampon umożliwia lepszą penetrację przestrzeni pomiędzy wałem paznokciowym a paznokciem – czynność tę klient powinien wykonywać też samodzielnie w domu. Natomiast zadaniem klamry jest spłaszczenie płytki paznokciowej poprzez uniesienie krawędzi do góry – w ten sposób zmienia się tor jej wzrostu. Klamry przynoszą natychmiastową ulgę. W gabinetach zakłada się klamry plastikowe lub metalowe. Do nakładania klamer metalowych wymagane są określone narzędzia, a przede wszystkim doskonała znajomość zasad, jak również duża wiedza na temat higieny. Jeśli nie posiadamy odpowiedniego szkolenia z zakresu zakładania klamer – zarówno metalowych, jaki plastikowych – a potrafimy pracować akrylem, to możemy pomóc klientce robiąc korektę akrylem – oczywiście w przypadku, gdy nie mamy do czynienia z ostrym stanem zapalnym.

Korekta akrylem

Korektę akrylem możemy zastosować przy wrastających paznokciach, przy oddzieleniu się/uszkodzeniu płytki paznokcia i oczywiście potraktować to jako zabieg estetyczny, a zarazem pomóc klientce w likwidacji dolegliwości. Zasady pracy masą akrylową na paznokciach stopy są takie same jak w przypadku paznokci dłoni. Wykorzystując plastyczność masy akrylowej, obtaczamy brzeg paznokcia (miejsce po wycięciu) cieniutkim wałeczkiem z akrylu i częściowo nakładamy masę na powierzchnię płytki paznokcia. Jest to prosty sposób korekty wrastających paznokci do zastosowania w każdym gabinecie pedicure’u, a zarazem bezpieczny dla klienta. Natomiast korekta akrylem oddzielającej się płytki wymaga od pedicurzystki większej wprawy w pracy metodą akrylową. Najpierw powinniśmy wyciąć odpowiednio płytkę i podłożyć formę. Następnie zrekonstruować płytkę i opracować ją zgodnie z zasadami pracy akrylem. Po skończonej pracy na pewno nasz gabinet opuści zadowolony klient z pięknymi paznokciami.
Korekta akrylem niedoskonałości płytek paznokci u stóp ma wiele zastosowań i powinna na stałe zagościć w gabinetach pedicure’u. Ten prosty zabieg może podnieść komfort naszych klientów, a nam przysporzyć więcej zadowolonych klientek.

Autor: Edyta Bartos

Dyskusja na forum

Nailo.pl na Facebook'u

Firmy z branży

Ankieta

Jakie są Twoje ulubione motywy w zdobieniu paznokci?:

Zobacz wszystkie ankiety

Popularne

Chmura tagów Nailo.pl

Społeczność

OSTANIO NA FORUM
OSTANIO NA BLOGU

Statystyki artykułu

Licznik obiektu: 4883 odsłon, 4386 wizyt
Licznik węzła: 4883 odsłon, 4386 wizyt

msweb